Zagraj w nowoczesnym kasynie online
Jak wyniki analiz i badań modelowych, prowadzonych przez specjalistów PK dzięki unikatowej infrastrukturze laboratorium, mogą odzwierciedlać rzeczywiste warunki środowiskowe w mieście czy jego dzielnicach. Dostarczyć planistom, projektantom i inwestorom wartościowej wiedzy do projektowania nowych osiedli, modernizacji istniejących czy wznoszenia nowych budynków (zwłaszcza wysokich). Na podstawie badań ekspertów z Politechniki można m.in. Oceniać efektywność proponowanych rozwiązań już na wczesnym etapie procesu decyzyjnego w wymiarze programowym, planistycznym i projektowym. Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej, z potężnymi tunelami aerodynamicznymi i inną autorsko zaprojektowaną i skonstruowaną aparaturą badawczą, służy też do analiz wpływów środowiskowych i klimatycznych na ludzi, budowle i ich konstrukcje – np.
Międzynarodowe wyróżnienie dla absolwentki WA PK
Z badania, o którym mówimy, wynika, że w Krakowie podróży fakultatywnych jest więcej niż obligatoryjnych, co prawdopodobnie ponownie jest pokłosiem pracy zdalnej. Sporo osób w ankietach deklarowało, że pracuje zdalnie. Oczywiście ta zmiana nastąpiła dopiero w ostatnich latach, co jest oczywistą konsekwencją pandemii koronawirusa. – Widać, że miasto się nasyciło ruchem samochodowym. Zaczął rosnąć udział publicznego transportu zbiorowego.
Politechnika Krakowska i MCN „Cogiteon” zawarły porozumienie o współpracy
Chcemy też z wykorzystaniem nowej infrastruktury rozwijać współpracę z przemysłem – mówi dr hab. Piotr Michorczyk, prof. PK, dziekan Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej. Impulsem do wielomilionowej inwestycji Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej PK w nowy sprzęt badawczy był dynamiczny rozwój zespołów badawczych wydziału. Wysoką oceną jakości działalności naukowej w ostatniej ewaluacji (kategoria A dla dyscypliny inżynieria chemiczna) oraz licznymi sukcesami naukowców WIiTCh w konkursach grantowych i na wystawach wynalazków. W kategorii prac dyplomowych II stopnia na kierunku architektura krajobrazu pierwszą nagrodę zdobyła praca pt. “Projekt rewaloryzacji Osiedla Spółdzielczego wraz z parkiem Wiśniowy Sad w Nowej Hucie”.
We Włoszech chór „Cantata” wystąpił w trzech koncertach, w tym w dwóch w ramach festiwalu „We Are Singing Rome 2024 International Choral Festival” . Już zaraz po przylocie (3 lipca) muzycy pod dyrekcją mgr Marty Stós zaśpiewali na koncercie „Musica & Impegno”. Odbył się on na Uniwersytecie Sapienza z plinko okazji 50. Rocznicy odzyskania niepodległości Włoch.
- Takich odpowiedzi udzieliła ponad połowa badanych.
- O optymalnej przestrzeni do pracy, w tym gabarytach foteli i rozmieszczeniu ich zgodnie z obowiązującymi normami, składanych stolikach, podłokietnikach i odpowiednim oświetleniu stanowiska pracy, a także sprzyjającej skupieniu kolorystyce wagonu.
- Na podstawie tych badań wyjściowych tworzone są indywidualne plany aktywności fizycznej.
- 8 kwietnia w Sali Senackiej rektor Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Szarata wręczył powołania członkiniom i członkom Uczelnianej Rady Kół Naukowych – nowego gremium, złożonego z pracowników i studentów PK.
Stąd pomysł na zbiornik retencyjny i ścieżkę historyczną, która ma prowadzić do dawnego wejścia do pałacu. Względem koncepcji pierwotnej, zrezygnowano z wzniesienia terenu. Park będzie ogólnodostępny i całkowicie otwarty, gdyż ogrodzenie przedpola budynku PK zostanie zlikwidowane. Nowinką ma być parkowanie podziemne, ale nie w formie typowego parkingu tego typu. Wczoraj Politechnika Krakowska gościła uczestników audycji Radia Kraków pt.
Naukowcy z Politechniki bohaterami gali programu LIDER. Dostali granty na ważne badania
Swoją karierę zawodową rozpoczął jeszcze w czasie studiów w Instytucie Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych WM PK. Następnie zdobywał doświadczenie i umiejętności zawodowe pracując jako programista, marketingowiec, menadżer ds. Zarządzania, marketingu, sprzedaży, kontrolingu, logistyki czy informatyzacji. 3) wszelkie zebrania, spotkania, narady, posiedzenia odbywają się zdalnie, z wykorzystaniem środków komunikacji na odległość,4) ogranicza się dostęp na teren i do budynków PK dla osób niebędących pracownikami, studentami lub doktorantami PK. Informacje o ograniczeniach w formie pisemnej zostaną rozmieszczone na drzwiach wejściowych do budynków uczelni.